Zadzwoń
669 716 237
Jesteśmy na
FACEBOOKU

Dezynfekcja i usuwanie wirusów, bakterii i alergenów

Dezynfekcja to czynność służąca zmniejszeniu ryzyka powstawania chorób i infekcji. Jej celem jest zniszczenie wirusów, grzybów i drobnoustrojów. Zdezynfekowanie danego pomieszczenia nie jest równoznaczne z całkowitym usunięciem bakterii. Dezynfekcji poddaje się powierzchnie oraz przedmioty, na których mogły powstać chorobotwórcze organizmy.   Podczas dezynfekcji stosuje się metody chemiczne, fizyczne i termiczno- chemiczne. Dezynfekcja fizyczna wykorzystuje parę wodną o temperaturze około 100 stopni Celsjusza. Dezynfekcja chemiczna polega na użyciu soli amoniowych, alkoholu etylowego, aldehyd i formaldehyd. Nie daje jednak ona gwarancji całkowitego usunięcia drobnoustrojów. Dezynfekcja termiczno- chemiczna to stosowanie metod chemicznych z dodatkowym użyciem wysokich temperatur.

 

Metody dezynfekcji

W zależności od pomieszczenia istnieją różne metody i rodzaje dezynfekcji. Wszystkie z nich są równie skuteczne. Muszą być jednak przeprowadzone przez profesjonalną firmę, dlatego zapraszamy do nas. Skorzystaj z naszej oferty również jeśli potrzebujesz innej pomocy. Sprawdź jakimi metodami my dezynfekujemy pomieszczenia.

Ozonowanie a dezynfekcja

Ozonowanie to jedna z metod dezynfekcji i usuwania wirusów, bakterii i alergenów. Ozon jest cząsteczką tlenu i używany jest do dezynfekcji. Ozonowanie jest najlepszą metodą dezynfekcji domów, mieszkań oraz innych pomieszczeń, a także szkół, lokali gastronomicznych, przedszkoli i innych budynków użyteczności publicznej.   Ozon wykazuje działanie dezynfekujące i niszczy wirusy, bakterie i inne drobnoustroje. Stosuje się go najczęściej do dezynfekcji i odkażania między innymi szpitali. Ozon działa utleniająco na ściany mikroorganizmów, dzięki czemu zostają one skutecznie zniszczone. Przez wielu specjalistów ozonowanie uznawane jest za skuteczniejsze w dezynfekcji niż przy użyciu promieniowania UV, fluoru lub chloru. Nie niszczy ono odkażanej powierzchni i niweluje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach.   Dezynfekcja i usuwanie wirusów, bakterii i alergenów za pomocą ozonowania znalazło szerokie zastosowanie. Jednak samodzielna dezynfekcja ozonem może być niebezpieczna dla zdrowia. Do obsługi ozonatora wymagana jest wiedza na temat działania i ilości stężonego ozonu w pomieszczeniu.   Nasza firma oferuje ozonowanie mieszkania, domu, biura i innych pomieszczeń w celu dezynfekcji i usuwania wirusów, bakterii i alergenów. Używamy ozonatora przemysłowego, dzięki któremu ozonowanie przebiega dokładnie i sprawnie. Dawkę ozonu wyliczamy na każdą powierzchnię osobno używając do tego dalmierza laserowego. Ozon podajemy zazwyczaj w 3 turach po 60 minut każda. Dzięki temu gwarantujemy dokładne zdezynfekowanie każdego pomieszczenia.

 

Szukasz firmy do dezynfekcji na terenie Warszawy lub okolic?
Wycena dezynfekcji i usuwania wirusów:
tel: 669 716 237

e-mail: biuro@cityclean24.pl

Zamów lub wyceń sprzątanie biura poprzez formularz
Pola wymagane

Odgrzybianie- dezynfekowanie grzybów

Odgrzybianie jest jedną z metod dezynfekcji i usuwania wirusów, bakterii i alergenów. Skuteczność prac podczas odgrzybiania polega głównie na usunięciu przyczyny powstawania grzybów. Do walki z nimi używa się środków biobójczych, które skutecznie usuwają wszystkie grzyby ze ścian i podłogi.   W odgrzybianych pomieszczeniach, gdzie używane są ostre środki chemiczne, nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta. Należy także z pomieszczenia usunąć żywność oraz wszystkie elementy i materiały pochłaniające zapachy.   Środki grzybobójcze trzeba stosować zgodnie z instrukcją na opakowaniu oraz z zachowaniem bezpieczeństwa. Dodatkowo trzeba odpowiednio przygotować drewno lub inne materiały, z których została wykonana konstrukcja budowlana:

 • zagrzybiony materiał trzeba oczyścić z grzybów i zanieczyszczeń;
 • konstrukcje drewniane należy zestrugać do zdrowej warstwy;
 • po użyciu środków oleistych lub rozpuszczalników trzeba dokładnie wysuszyć odgrzybianą powierzchnię.

Usunięcie zagrzybienia z pomieszczenia rozpoczynamy od zdejmowania warstwy grzybów ze ścian i podłogi. Następnie wykorzystywane są do tego biobójcze środki chemiczne, które stwarzają niekorzystne warunki do ponownego rozwoju grzybów. Wykonujemy głównie impregnację powierzchniową i wgłębną.  

 • impregnacja powierzchniowa- jest to smarowanie, krótkotrwałe moczenie oraz opryskiwanie powierzchni do głębokości 5mm.
 • impregnacja powierzchniowa- stosujemy dyfuzję lub działanie ciśnieniowe, które wprowadza impregnat w materiał do kilkunastu lub kilkudziesięciu milimetrów.

Ostatnim etapem naszej pracy jest ozonowanie pomieszczenia w celu usunięcia wszystkich bakterii i wirusów.

 

Zamgławianie jako skuteczna metoda dezynfekcji

Zamgławianie pomieszczeń jest jednym ze sposobów na dezynfekowanie i usuwanie bakterii, grzybów i alergenów. W obliczu zagrożenia wirusem jest coraz częściej zamawianą usługą. Do zamgławiania wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, wodę destylowaną oraz odpowiednie środki chemiczne, które całkowicie dezynfekują pomieszczenie.   Zamgławianie polega na wytwarzaniu mgły, która wnika we wszystkie powierzchnie, zakamarki i dokładnie pokrywa wszystkie elementy wyposażenia znajdujące się w pomieszczeniu. Stężenie środka dezynfekującego obliczamy na podstawie powierzchni pomieszczenia.   Nasza firma wykorzystuje specjalny zamgławiacz elektryczny, który pozwala dokładnie zdezynfekować pomieszczenie. Z usługi dezynfekcji mogą skorzystać osoby prywatne, instytucje oraz wszelkiego rodzaju firmy. Metoda ta jest skuteczna i jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Już po paru godzinach po zakończeniu dezynfekcji oraz usuwaniu bakterii można korzystać z pomieszczenia.

Płyny i środki do dezynfekcji

Żelowe i płynne koncentraty do dezynfekcji powierzchni stosowane są głównie w gastronomii. Są one wysokiej jakości i posiadają niezbędne normy.

Dezynfekcja i usuwanie wirusów, bakterii i grzybów Aldekol DES 03

Środek chemiczny Aldekol DES 03 to pieniący środek dezynfekujący. Posiada on silne działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Płyn ten przeznaczony jest głównie do dezynfekcji każdej powierzchni, dodatkowo dezynfekuje także powietrze w budynku.   Aldekol DES 03 to środek czystości przeznaczony do usuwania drobnoustrojów, które powodują powstawanie takich chorób jak: biegunka, bakterie Coli, cholera, ptasia grypa, gruźlica, gronkowiec, zapalenie płuc, nosówka, świńska grypa, pałeczka ropy błękitnej, wirusowe zapalenie żołądka, wścieklizna i zapalenie jelit.   Aldekol DES 03 stosowany jest głównie w dezynfekcji pojazdów, obiektów oraz powierzchni w:

 • magazynach;
 • schroniskach dla zwierząt;
 • zakładach ubojowych;
 • stacjach inseminacji zwierząt;
 • lecznicach weterynaryjnych
 • budynkach inwentarskich dla bydła, drobiu i trzody chlewnej.

Do dezynfekcji pomieszczeń używamy aparaty wysokociśnieniowe, aparaty spieniające, opryskiwacze, zamgławiacze termiczne i elektryczne.

Usuwanie i dezynfekcja koronawirusa Aldekol DES ACTIV

Koronawirus czyli Covid-19 skutecznie sparaliżował funkcjonowanie wszystkich krajów na świecie. WHO podaje, aby dbać o higienę osobistą i często dezynfekować ręce i stosować się do wszystkich zaleceń wydawanych przez państwo.   Oferujemy kompleksowe czyszczenie powierzchni środkiem wirusobójczym Aldekol DES ACTIV. Jest on silnie stężonym dezynfekantem tlenowym. Skuteczny przeciw wirusom, grzybom i bakteriom. Zwalcza między innymi drobnoustroje i choroby takie jak: Salmonella, bakterie Coli, koronawirus, Mycoplasma, Streptococcus, grypę, zapalenie płuc, biegunki, infekcje wirusowe, schorzenia przewodu pokarmowego, gorączkę, cholerę, zatrucia grzybami oraz zapalenie oskrzeli i dróg oddechowych.   Do użycia tego środka chemicznego wykorzystujemy profesjonalne urządzenia, takie jak: myjki wysokociśnieniowe, opryskiwacze, generatory ULV, zamgławiacze elektryczne i termiczne. Przed rozpoczęciem czyszczenia gruntownie oczyszczamy powierzchnię, a następnie rozpoczynamy oczyszczanie środkiem Aldekol DES ACTIV.